Koolitused ettevõtetele

Pakume ettevõtetele nii füüsilises kui virtuaalses maailmas vaimse tervise koolitusi.
Koolituse teema ja fookuse saab kokku leppida tellimisel.
Võimalikud teemad on näiteks: stress, läbipõlemine, ensehoid, vaimne tervis ja stigmad, vaimse tervise märkide äratundmine enda ja teiste juures, tervis ja tervislikkus, ühiskondlikud narratiivid, isiklik vs ühiskondlik vastutus jne. Kui siin loetelus huvipakkuvat teemat pole, siis kirjuta meile ja leiame koos lahenduse!
Koolituse tellimiseks: kirjuta info@sotsiaalmeedikud.ee.


Kellele on vaja seksuaalkasvatust?

Miks on mul imelik oma tütrele öelda, et ta peseks ka häbememokkade vahelt? Mida teha, kui vanaisa tahab lapsele kalli teha, aga laps ei taha? Mida teha, kui mu laps leiab sahtlist kondoomid? Mis vanusest tohin lapsele selgitada, kuidas lapsed sünnivad? Kas ma peaksin lapsele rääkima pornost? Kas … Mida … Miks … Kuidas …?

Kui oled otsinud koolitust, kus saad vastused igasugu erinevatele seksuaalkasvatust puudutavatele küsimustele, siis siin see on! Koolitusel saad erinevaid viise ebamugavate teemade sõnastamiseks ja nendega sõbraks saamiseks – kõik selle nimel, et kasvatada lapsi aina turvalisemalt ja teadlikumalt!

Koolitaja: kasvatuspsühholoog Merilin Mandel (MSc), Eesti Seksuaaltervise Liidu 2020. aasta seksuaaltervise edendaja
Koolituse hind: 28 eurot
Koolituse kestus: 2 tundi


Keda me kasvatame?

“Kuidas teha nii, et mu lapsest kasvaks …?” ehk keda, miks ja kuidas me kasvatame? Koolitus avab kasvatuse ajas muutuvad tahke kaasaegsele teadusele tuginedes ning toob välja võimalikke praktilisi viise oma kasvatuspõhimõtete kujundamiseks.
Läbime erinevaid kasvatusvõtteid (järelemõtlemistoolist preemiate ja tunnete peegeldamiseni) ja vaatleme viise, kuidas need erinevate sotsiaal-emotsionaalsete oskustega seotud on. Puudutame koolitusel ka lapsepõlvetraumasid ja keskendume läbivalt inimlikule ebatäiuslikkusele – ikka selleks, et kasvatuspinget ja -süümekaid vähendada!

Koolitaja: kasvatuspsühholoog Merilin Mandel (MSc), Eesti Seksuaaltervise Liidu 2020. aasta seksuaaltervise edendaja
Koolituse hind: 28 eurot
Koolituse kestus: 2 tundi


Kohtumisõhtu “Ma ei tea, mida vastata, kui …” (13.12)

Oled sa mõelnud, et võiks olla mingi hubane koht, kus inimesed päris maailmas kokku tulevad ning neid keerulisi ja naljakaid ja raskeid teemasid arutavad ja siis ehk koos ka naerda saavad?

Laste saamine, muutuvad kehad, soovimatud nõuanded, ravimid, söömisharjumused, vaimne tervis, lahkuminekud, abiellumine – kuitahes maitsev on pühadelauas olev toit, vahel käib see suus lihtsalt ringi, kuni mõtled palavikuliselt üht head vastust järjekordsele kohatule kommentaarile või küsimusele.

Niisiis – korraldame pühade eel ühe hubase ja mõnusa vestlusõhtu Heldekeses! Oled oodatud ühinema kohtumisele, kus hekseldame lahti nii seesuguste kommentaaride taustal olevad tabud ja valmistame nii keele kui meele nendele vastamiseks ette!

Kohtumisõhtu toimub baaris ja on mõeldud täiskasvanud osalejatele, palume leida lastele õhtuks toredaid tegevusi ja kaaslasi mujal!

Koht: Heldeke! (Tööstuse 13, 10413 Tallinn)
Aeg: 13. detsember kell 18:00

Pilet: 15 eurot


“Jess, täiskasvanud!” ehk kursus vanemlusest, mis tegeleb nii lapse kui vanema heaoluga

Lapsevanema rolli mahub ära tohutult suur hulk tundeid ja mõtteid, milleks keegi päris lõpuni valmistuda ei oska – ja nendega toimetulek võib kohati tunduda üle jõu käiv. Infohulgas suplemine on kui kunst omaette ja imelihtne on koperdada kõiksugu praktiliste “kuidas lapsega piire seada” ja “kuidas last arendada” materjalide otsa, mis on küll vajalikud, ent kipuvad olema suunatud just lapse vajaduste eest hoolitsemiseks või tema käitumise suunamiseks, mitte lapsevanema isikliku, vaimse toimetuleku toetamiseks.

Et seda kompenseerida, paningi kokku kuueosalise vanemluskursuse, mis keskendub sulle kui lapsevanemale! Kursus koosneb kuuest 1,5 tunni pikkusest loengust ja iga loengu teemal toimuvast tunniajasest arutelust, mis aitab materjali just sinu enda reaalsusega kooskõlla viia. Kursuse eesmärk on toetada sinu enda vanemlikke ja inimlikke mõttemustreid ning anda võimalikult palju selliseid sõnu ja nippe, mis aitavad sul tohutust infohulgas pisut paremini orienteeruda ja lisaks lapsele ka enda vaimse tervise eest hoolitseda. Jess, täiskasvanud!

Kõik loengud on ette salvestatud ning vaadatavad vabalt valitud ajal. Loengu kohta käiv arutelu toimub reaalajas. Arutelusid me ei salvesta.

Kursuse graafik ja teemad:
12.09 Aju (teadus, aju areng, müüdid aju kohta, lapse ajuga koostöö argipäevas)
15.09 Vaimne tervis (vaimne tervis üldiselt, lapse vaimne tervis ja selle toetamine)
19.09 Kasvatuspõhimõtted (kasvatusfilosoofia, kasvatuspõhimõtete kujunemine, iseenda kasvatuspõhimõtete sõnastamine ja analüüsimine)
22.09 Süütunne (vanemate vaimne tervis, süü- ja häbitunne, ühiskondlikud ootused)
26.09 Argielu (argistsenaariumid ja nende lahendamine enda kasvatuspõhimõtetest johtuvalt: söömine, konfliktid, tugevad tunded, kohanemine, sisekõne)
3.10 Täiuslikkus (tervislikkuse ja täiuslikkuse müüt, ühiskondlikud narratiivid, isiklik ja kogukondlik vastutus)

Kõik arutelud algavad kell 13:00.

Kursuse hind on 135 eurot. Võimalik tasuda arvega.

Osalejate arv kursusel: 25
Koolitus toimub Zoom’is. Kõik loengud salvestame ette ning neid saab vaadata alates 5. septembrist – iga loengu kohta toimub üks arutelu-kohtumine, mida me ei salvesta.


“Mis värk selle ajust lähtuva kasvatusega on?” ehk koolitus lapse aju arengust ja lapse vaimsest tervisest

“Et lapse aju toetada, pead nii ja ei tohi naa!”
“Kõik, mida ütled ja teed, jääb last elus saatma!”
“Peaasi, et sa talle mingit lapsepõlvetraumat ei tekita!”
Kui sarnased laused on sind pannud argiolukordades kukalt kratsima, võid selle koolitusega hästi klappida!
Koolitusel räägime lapse aju arengust ja selle toetamisest ning arutame, kuidas lapse praegused ja tulevased kogemused tema vaimse tervisega seotud on – kõik selleks, et kasvatuspinget jälle pisut maha kruttida!
Aa, kamaluga kasvatusnippe saad ka – selleks, et aju ja argipäev rohkem koostööd teeksid!

Koolituse ülesehitus(kestusega 2 tundi):
Lapse aju (ja müüdid aju kohta)
Lapse vaimne tervis
Nipinurk – kuidas saan lapse aju toetada?


“Kuidas oma lapse vaimset tervist argipäevas hoida?”

Teadmised ajust ja vaimsest tervisest on ju toredad, aga kuidas neid päriselt ühe tavalise argipäeva sees rakendada? Kuidas rääkida lapsega toidust, tunnetest, suhetest, muutustest, kuidas toetada positiivset sisekõnet ning turgutada kohanemisvõimet, kuidas analüüsida konflikte? Koolitusel võtame ette hunniku kõige tavalisemaid argistsenaariumeid, et nende võimalikke lahenduskäike läbi vaimse tervise vaatevinkli analüüsida.

Koolituse ülesehitus
Kestus 2 tundi:
Lapse vaimne tervis ja selle toetamine
Argistsenaariumid lahenduskäikudega: söömine, konfliktid, tugevad tunded, kohanemine, sisekõne.


“Tervislikkus ja täiuslikkus argielus”

“Meil kõigil on ööpäevas sama palju tunde!”
“Kõik on mõtlemises kinni!”
“Tee tervislikke valikuid!”

Selleks, et olla tervislik ja elada õigesti, tuleb lihtsalt natuke rohkem vaeva näha, eks? Või … ei?
Koolitusel harutame lahti need laused ja muu sarnase retoorika vaimse ja füüsilise tervise stigmade ja stereotüüpide vaatevinklist, et teha oma argipäevaga rohkem koostööd väljaspool ideaale. Koolituse keskmes on ideed ja faktid tervisest ja tervislikkusest, ühiskondlikest narratiividest ning isiklikust ja kogukondlikust vastutusest. Jess, õnnis ebatäiuslikkus!

Kestus 1,5 tundi:
Koolituse ülesehitus:
Tervis ja tervislikkus
Ühiskondlikud narratiivid
Isiklik VS kogukondlik vastutus


“Appi, ma tunnen ennast halva vanemana!” ehk koolitus vanemlikust süütundest

Kui sa tunned, et lapsevanemaks olemine on üks hunnik tühja tassi ja süütunnet ning et ideaalseks lapsevanemaks olemisest jääb rohkem kui näpuotsatäis puudu, võid just sellest koolitusest tuge leida! Koolituse käigus võtame tükkideks ‘halva vanema’ tunde taga olevad sotsiaalsed mehhanismid ja anname nende asemele teadusele tugineva ‘täiesti okei inimese’ tunde.

Koolituse kestus: 1 tund
(Lapsevanemate) vaimne tervis
Süü- ja häbitunne ning nende mõju vaimsele tervisele ja toimetulekule
Ühiskondlikud ootused ja rollikuvandid

Koolituse hind on 23 eurot.


“Appi, ma ei oska last kasvatada!” ehk koolitus kasvatuspõhimõtetest

Kui sa tunned, et kõik lapsekasvatusnõuanded ületavad mahult lapsevanemaks, õpetajaks või lapsehoidjaks olemise argipäeva ja igal hetkel on just kui oht libastuda, võid just sellest koolitusest tuge leida! Koolituse käigus saad lahti harutada ja kokku klapitada iseenda kasvatuspõhimõtteid ning juurutada julgust nendest edaspidigi lähtumiseks.

Koolituse kestus: 2 tundi
Kasvatuse olemus ja kasvatuspõhimõtted
Suhte- ja kasvatusmustrite kujunemine
Eneseanalüüs ja eeskujuks olemine

Koolituse hind on 28 eurot. Ostes korraga kaks või enam koolitust kehtib allahindlus 15%.


Uued koolitused

Kui soovid infot uute koolituste, õppematerjalide ja muu kohta, lisa oma e-posti aadress siia:

Liitumisprotsess käib…
Aitäh, oled kirjas!